slump_bild2.jpg

Mitt i den bistra vinterkylan kan det vara skönt att minnas vårt fantastiska jubileumsår 2015.

Ett stort tack till er alla som var med på våra olika aktiviteter under året. Klubbens utveckling under 100 år har varit helt fantastisk. Och detta tack vare det ideella arbete som våra medlemmar utfört.

En ny båtsäsong väntar på oss. Vi ser alla fram emot många härliga dagar på sjön. Välkommen att ta del i alla aktiviteter som vi bjuder in till framöver. Gör för vana att titta in på vår hemsida där du kan få information om vad som planeras.

Men följande två datum kan du redan nu planera för att vara med på:

Årsmötet, MMS festlokal. 2016-04-06, kl 19:00

Efter årsmötet blir det bild och filmvisning från b.la. Jubileumsdagen.

Årsfesten, MMS festlokal, 2016-04-09.

Välkommen önskar styrelsen för MMS / Stefan Sundbom (ordförande)

Medlemslogin

Facebook

 

 

 

Länkar / Partners